Kdo jsem? - Dominik Kovařík
Dominik Kovařík

Extra sleva 50% na vzdělávací kurzy pro prvních 100 lidí, nejdéle do 1.1.2022

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Dominik Kovařík"Dominik Kovařík je podnikatel a investor od roku 2008. Jeho byznysy a investice mu generují nyní více jak 20 000 000 Kč ročně. V tréninkových programech pomáhá lidem začít podnikat, získávat více klientů a zhodnocovat dále své vydělané peníze. Jeho tréninkovými programy prošlo již více jak 1600 lidí. "

 

Příběh Dominika Kovaříka a jeho podnikání

Zdravím vás,

mé jméno je Dominik Kovařík a rád bych s vámi sdílel můj dosavadní příběh s podnikáním.

Pocházím z jižních Čech nedaleko Českých Budějovic.

Vyrůstal jsem v podnikatelské rodině a od malička se pohybuji v byznysu.

Do svých 18 let jsem hodně sportoval. Jezdil jsem motokros, snowboarding a windsurfing, kterým se zabývám dodnes, když cestuji.

V roce 2008-2009 přišla hypoteční krize z USA i do ČR, a to velmi ovlivnilo a změnilo chod firmy mého otce.

Bylo to období, kdy jsem se rozhodl, že začnu také podnikat.

Před tím jsem byl velmi krátkou dobu zaměstnaný, ale zjistil jsem, že to není nic pro mě.

Měl jsem v hlavě plno projektů a začal jsem na nich pracovat.

 

První podnikání s Windsurfing DVD

Protože jsem se zabýval profesionálně freestyle windsurfingem, tak můj první podnikatelský projekt byl právě v tomto oboru.

Začal jsem natáčet videa z tréninků, ze závodů a cestování a vytvořil jsem vůbec první a asi jediné DVD o windsurfingu v Čechách.

Na DVD jsem navíc vyučoval i triky a základy windsurfingu.

Celé DVD jsem si sestříhal, což mi zabralo týdny času, navrhnul jsem grafiku pro obal a připravil webové stránky, kde jsme začali DVD prodávat.

Bohužel, když jsem nakonec spočítal veškeré náklady na výrobu, tak se ukázalo, že jsem byl ve ztrátě.

Zde jsem se poprvé naučil to, že je potřeba více zapracovat na marketingu, ale zároveň také to, že lidé jsou ochotni kupovat i takové věci online.

V té době jsem pomalu přestával závodit a začal jsem se více vzdělávat v podnikání a investování a začala pro mě zcela nová etapa života...

 

Internetové obchody

S mojí přítelkyní Martinou jsme začali budovat internetové obchody. Můj otec v té době provozoval pouze kamenné obchody a já jsem se rozhodl to rozšířit o online obchody.

V té době již fungovalo spousta internetových obchodů a tak jsem si byl téměř jistý, že budou fungovat i obchody s bytovými dekoracemi a svítidly.

Toto byl obor, na který jsme se zaměřili. Řekl jsem si, že pokud jsem prodal v Čechách, kde nemáme moře, windsurfingové DVD, tak zvládnu prodat i světlo. :)

V té době jsem chodil ještě na střední školu a vypadalo to tak, že o přestávce jsme s mojí přítelkyní budovali e-shop a přidávali zboží.

První objednávky se začaly hromadit a začali jsme se rozšiřovat.

Nejdříve jsme zastávali sami úplně všechny činnosti. To mi dost pomohlo. Všem, kdo začínáte podnikat, bych doporučil si zkusit nějakou dobu každou funkci, kterou je potřeba ve firmě dělat.

Sám jsem měl na starosti webové stránky, vyráběl jsem bannery, videa, reklamy, nahrával zboží a moje přítelkyně měla na starosti podporu na e-mailu a na telefonu, o kterou jsem se střídali. Poté jsme vždy na cca 5 hodin jeli přijmout zboží na sklad, zabalit a poslat.

Řešili jsme ceníky, dodavatele, vratky zboží, reklamace, dopravu a veškeré věci, které jsou s tím spojené.

Odebírali jsme zboží z Čech, Rakouska, Německa, Itálie a Číny.

Všechno rostlo a konečně jsem si připadal jako podnikatel.

Připadal jsem si, že jsem na správné cestě, ale udělal jsem první velkou chybu, která se pak projevila v následujících letech.

Stali jsme se obětí vlastního provozu a přestali jsme inovovat, vylepšovat své služby, nepracovali jsme moc na marketingu a nerozšiřovali dostatečně náš sortiment.

To mělo za následek ten, že jsem se bohužel dostali až do takového stavu, že moje přítelkyně musela odejít na pracák a já jsem si šel půjčit peníze, abych mohl podnikání znovu nastartovat.

Investoval jsem především do vzdělání a do marketingu a rozšíření sortimentu a působnosti.

Našel jsem lidi, kteří již úspěšně podnikají a provozují internetové obchody a začali jsme si pomáhat.

Rozšířili jsme obchody i na Slovensko, začali jsme aktivně spravovat reklamy a dostali jsme to do fáze, kdy jsme na poměrně malém a úzce zaměřeném eshopu udělali okolo 12 000 000 Kč za rok.

Marže zde byly velmi slušné a vzhledem k tomu, že jsme si ty hlavní činnosti, krom skladu a podpory, na které jsme poté měli zaměstnance, dělali sami, tak hodně zbývalo.

Protože nám marketing fungoval a noví klienti se hrnuli, tak jsem začal dělat reklamu i pro firmu mého otce a několik dalších firem z našeho okolí.

Vyráběl jsem grafiku pro billboardy, webové stránky, reklamu do magazínů, rádiové spoty a natáčel videoprezentce.

V té době jsme se stěhovali a rekonstruovali starý dům. Měl jsem na hrbu hypotéku, a tak nebyla jiná šance, než jít dopředu.

E-shopy běžely a mně se trochu uvolnily ruce a začal jsem ihned přemýšlet, co budu s vydělanými penězi dělat.

Neměli jsme velké náklady, žil jsem v malém městě, neměl jsem auto a dokázal jsem přežít na cca 15 000 Kč/ měsíc.

Chtěl jsem tedy začít s penězi aktivně pracovat a začít je zhodnocovat.

 

Obchodování na burze a moje první investice

Začal jsem se zajímat o obchodování a investování do akcií.

V té době to probíhalo tak, že do cca 15:00 jsem se zabýval internetovými obchody a řídil jednu firmu a poté v 15:30, kdy se otevírala americká burza, jsem začínal obchodovat.

Začátky byly velmi krušné a přišel jsem celkem 2x o svůj celý účet, než jsem začal konzistentně zhodnocovat svůj účet.

Nyní jsem schopen zhodnocovat své finance o 30-50% ročně.

Vytvořil jsem si další příjem k podnikání a začal jsem sdílet svoji cestu investováním a podnikáním.

Založil jsem vzdělávací web TradeSmart, první sociální síť pro obchodníky TradeStreet a LIVE Room, kde vysílám živě každý týden a sdílím tam své analýzy, obchody a pomáhám ostatním investorům na jejich cestě.

Po roce se z tohoto LIVE Roomu, kde jsem měl asi 2 posluchače, stal vůbec největší akciový a opční LIVE Roomu v ČR a SK, kde se dnes setkává více jak 450 aktivních obchodníků.

Mimo to, jsme stále provozovali internetové obchody a několik podnikatelů si všimlo, že fungují a sami chtěli internetové obchody vybudovat, vylepšit nebo přivést více cílených zákazníků, a tak se na mě začali obracet.

Začal jsem pomáhat firmám s marketingem, s jejich obchodními strategiemi, se získáváním nových klientů, budováním stránek, videí a brandu.

Bohužel se toho nakupilo tolik, že jsem se rozhodl předat mému otci internetové obchody, se kterými pokračuje v provozu, a já jsem založil firmu na konzulting.

A toto mě opravdu chytlo.
 

Konzulting a investování

Začal jsem navrhovat firmám webové stránky, tvořit webové kanály, natáčet videa, nastavovat reklamy a pomáhat jim získávat nové zákazníky.

Vždycky mě bavilo pracovat s lidmi, reklamou a vymýšlet nové kampaně. Nyní jsem mohl naplno využít vše, co jsem se od roku 2008 naučil.

Založil jsem Digitální Agenturu: kovarikmedia.com, kde pomáháme firmám přivádět více zákazníků skrz online reklamu.

Spolupracujeme s restauracemi, kamennými obchody, internetovými obchody. finančními poradci a realitními kancelářemi.

Primárně se soustředíme na konzulting v oblasti online reklamy a tvorbě značky.

V roce 2018 jsem vytvořil tréninkový program Jak si vybudovat svoji Social Media Agency, kde učím, jak si lze vybudovat svůj vlastní byznys s minimálními náklady a pomáhám začít lidem podnikat online.

Tímto tréninkem prošlo již více jak 700 lidí a celkově i s investičními kurzy spolupracujeme nyní s více jak 1600 klienty.

Natáčím také Vlogy, kde dokumentuji svou cestu.

Natáčím také Podcast, kde se můžete vzdělávat i na cestách.

Vysíláme živě společně s mojí přítelkyní D&M show, kde mluvíme o podnikání v páru, cestování a životu.

Investuji do akcií, v červenci 2019 jsem udělal i svoji první investici do pozemků a sdílím vše na TradeSmart.

Také, mimo to jsem zainvestoval i do jedinečného kusu Porsche GT3 z roku 2015, kterých se vyrobilo pouze 1186 ks po celém světě a splnil jsem si tak i můj dětský sen. :)

A především se věnuji studentům a klientům, kterým pomáhám na cestě za lepším a bohatším životem.

Dominik Kovařík