Jak vybrat obor pro Vaši Digitální Agenturu - Dominik Kovařík
Dominik Kovařík

Extra sleva 50% na vzdělávací kurzy pro prvních 100 lidí, nejdéle do 1.1.2022

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Jak vybrat obor pro Vaši Digitální Agenturu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Výběr oboru ve Vaší Digitální Agentuře bude jedna z nejdůležitějších věcí.

Pojďme začít od začátku. 

Co je myšleno „oborem“ ve světě digitálních agentur? 

V jakémkoli byznysu nebo službě existuje několik oborů. Např. ve zdravotnictví jsou doktoři, kteří se zaměřují na velmi úzkou část těla nebo konkrétní funkci. Jsou doktoři, kteří se věnují pouze Chirurgii, neurologii nebo např. Urologii apod…

Většina „velkých“ digitálních agentur se soustředí na všechno. Poskytují SEO, PPC, tvorbu obsahu, reklamy, tvorbu webu apod…

Místo toho, abyste ve své agentuře dělali všechno pro jakýkoliv obor, tak se zaměříte jen např. na placenou reklamu na Facebooku nebo třeba jen e-mail marketing a navíc pouze pro firmy ve velmi úzkém oboru, takže např. budete poskytovat placenou facebook reklamu pro zubní kliniky.

Proč je obor u Digitální Agentury tak důležitý?

Pojďme zpět k lékařům. Když budete mít zlomenou nohu, tak budete chtít, aby Vás operoval zkušený urolog nebo raději zkušený doktor z ortopedie? 🙂

Tady je několik benefitů, když si vyberete úzký obor: 

Rozumíte majitelům firem v daném oboru:

Čím déle budete pracovat v jednom konkrétním oboru, tak tím více budete o tomto oboru budete vědět. 
Budete rozumět, s čím mají nejvíce problémů, kdo jsou jejich zákazníci, jak často nakupují, za kolik, kde firma vydělává nejvíce peněz a naopak jaké jejich produkty a služby slouží pouze jako doplněk k prodeji.

Toto Vám umožní mluvit s potenciálními klienty sebe-jistě a majitélé firem během několika prvních minut poznají, jestli rozumíte tomu, co dělají a tak si ověří, jestli jim dokážete pomoci.

Přinesete svým klientům lepší výsledky: 

Žádná stejná marketingová metoda nefunguje v každém oboru. Všude funguje něco jiného a tím, že budete pracovat v jednom oboru, budete vědět, co tam funguje a budete pracovat s velkým nožstvím dat, které budete moci neustále vylepšovat a klientům ve stejném oboru přinášet lepší a lepší výsledky.

Budete vše dělat s lehkostí, efektivně a automaticky: 

Digitální Agentura je o efektivní práci, organizaci, vzdělávání a vytvoření procesů, které pořád opakujete a vylepšujete. Tímto se Vaše práce neustále zrychluje a je efektivnější. Toto dosáhnete tím, že spolupracujete s jedním klientem v jednom oboru den co den a nabíráte informace. Zamyslete se např. nad Vaším náběrovým funnelem – budete požadovat stále ty samé informace od klientů a provedete je tím totožným procesem.

Pokud budete poskytovat více služeb, tak budete muset měnit své náběrové funnely, ale také komunikaci, reportování výsledků pro každého klienta jinak a to je noční můra všech majitelů Agentur. 

Jak si teda vybrat obor pro svoji Digitální Agenturu? 

Zeptejte se na tyto 3 otázky: 

1) Může si daný obor dovolit zaplatit Vaše služby?
Možná znáte nějakou lokální firmu jako např. kavárnu, kde třeba znáte i majitele a dokážete mu pomocí Facebook reklamy přinést nové hosty (jakmile bude opět otevřeno). Velký problém ale je, že i když dosáhnete skvělých výsledků, tak to zasáhne příliš moc do jejich zisků a nebudou si moci dovolit Vám zaplatit za Vaše služby.

Dobrým pomocníkem na začátku je vybrat firmu, která má zisk minimálně 100 000 Kč měsíčně. Ne obrat – ale zisk.

2) Co Vás ve volném čase baví, o co se zajímáte nebo co Vám přirozeně jde?
Jedna z nejlepších otázek, na kterou se můžete sami sebe zeptat při výběru oboru pro Vaši Agenturu je: Pro co máte nadšení?

Jakmile jste nadšeni do nějakého oboru, tak to znamená, že o tom oboru víte spoustu informací nebo nyní alespoň více než běžný člověk. Pamatujte si, že nic není silnější než touha a nadšení. Pokud jste např. nadšenci do hraní her, tak u nás i ve světe je X firem, kterým můžete jít pomoci prodat více jejich her a doplňků pro hraní jako jsou např. sluchátka apod… Sami jste si jich X vyzkoušeli, víte, které Vám vyhovují a proč, víte z ruzných fór a sociálních sítí, jaké lidé mají rádi a z jakého důvodu a toto všechno můžete uplatnit do napsání a vytvoření skvělé reklamy pro internetový obchod. 

3) S čím již máte zkušenosti?
Spousta našich studentů, kteří si vytvořili Digitální Agenturu našli úspěch v oboru, kde před tím pracovali nebo kde stále pracují. Pokud pracujete v nějakém oboru, tak není potřeba chodit moc daleko, abyste našli svého prvního klienta.

Na začátku je dobré pamatovat na to, že pokud zůstanete u jednoho oboru, tak docílíte skvělých výsledků pro sebe i své klienty. A to je vlastně jediná cesta, jak může fungovat dlouhodobá spolupráce.

Na druhou stranu – pokud začínáte a nevíte přesně, pro jaký obor se teď rozhodnout, tak jich vyzkoušejte více. Vyzkoušejte prvních 6 měsíců klidně více oborů, než přijdete na to, který pro Vám vyhovuje, baví a zároveň jsou tam peníze. 

Neměňte je ale příliš rychle – je potřeba vydržet u jednoho oboru dostatečně dlouhou dobu, abyste vybudovali svůj „credit“. Pamatujte, že tráva není zelenější na druhé straně – je zelenější, když ji zaléváte.

Sám se ve svém podnikatelském životě řídím jednoduchým pravidlem: Pokud se mám mýlit, tak se chci mýlit co nejrychleji.

A pokud s tímto chcete pomoci, chcete vědět konkrétně, kde jsou aktuálně firmy, které si mohou dovolit zaplatit Vaše služby (pamatujte si, že i když je na světě třeba nějaká krize, tak peníze nikam nikdy nemizí – jen se přesouvají od jednoho oboru k druhému nebo od jedné firmy k další. Toto jsem se naučil z investování a fundamentálních analýz u desítkách firem), v jakém oboru mají naši studenti úspěch, tak se přihlaste na tento trénink, kde Vám ukáži, jak si můžete spustit svoji Digitální Agenturu.

Věřím, že to pomůže.
Dominik Kovařík

Odkaz na trénink zdarma je tady >

Napsat komentář

Získejte exkluzivní přístup k živým vysíláním a skupinovým tréninkům

Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Odebírat videa“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných videí a emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu. 

Získejte exkluzivní přístup

Přihlaste se k odběru e-mailů a získejte přístup k živým vysíláním Dominika Kovaříka. Plus, buďte jedni z prvních, kteří získají přístup k novým skupinovým tréninkům.

Vaše osobní údaje (email) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka „Získat přístup“ souhlasíte s tímto zpracováním pro odběr pravidelných emailů od Dominika po dobu max. 5 let. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko „Odhlásit se“ v každém zaslaném e-mailu.